пʼятниця, 23 лютого 2018 р.

Конспект уроку з математики 2 клас


                                  Математика
Тема. Дужки
Мета: формувати поняття про математичні вирази із дужками; проаналізувати результати контрольної роботи; вчити записувати вирази, що містять дужки; формувати вміння розв’язувати задачі.
                                        Хід уроку
І . Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
-         Які математичні вирази ви знаєте?
-          Із скількох чисел може складатися вираз? Наведіть приклад.
ІІ. Аналіз контрольної роботи
ІІІ. Актуалізація опорних знань
     1. Усне опитування
        - Які арифметичні дії ви знаєте?
        - Як називаються числа при додаванні і відніманні?
        - Як називається вираз, у якому між числами записаний знак «+»? знак «-»?
     2. Математичний диктант
          1) Запишіть суму чисел 8 і 6.
          2) Запишіть різницю чисел 15 і 7.
          3) Знайдіть  суму чисел 43 і 21.
          4) Знайдіть різницю чисел 42 і 21.
          5) Перший доданок 76, другий доданок 22. Знайдіть суму.
          6) Зменшуване 65, від’ємник 32. Знайдіть різницю.
          7) Запишіть суму трьох доданків 6, 7 і 4. Знайдіть їх значення зручним способом.
   3. Читання математичних виразів (фронтально). Завдання №1.
ІV. Формування нових знань
    1. Ознайомлення із виразами, які містять дужки.
Завдання №2 (фронтально)
10-(5+2)
    2. Первинне закріплення знань.
Завдання №3 (фронтально)
V. Формування вмінь і навичок
    1. Усна фронтальна робота.
До числа 7 додати різницю 8 і 3 ( 7+(8-3))
    2. Математичний диктант. ( Завдання №4 ).
    3. Завдання №5 ( фронтально ).
    4. Обчислення значення суми зручним способом.
8+2+4=10+4                                     5+7+3=5+10
8+2+4=(8+2)+4                                5+7+3=5+(7+3)

Два доданки можна замінити значенням їх суми !
 
                                                                                                       
                                                                                                       
     5. З’єднати вирази, які мають рівні значення. (Робота в парах).
60+20+10                      60+10-20                  60+10+20
60+20-10                       60+(20+10)               10+(20+60)
     6. Визначте, в якому порядку потрібно виконувати дії у виразах.
(3+4)+2                            5+(3+1)                  
     7. Завдання №6 (з коментованим письмом).
3+(2+4)                           (3+4)+2
    8. Порівняйте суми (усно).
6+(2+3)                           (6+3)+2                         (2+6)+3

Числа можна додавати в будь – якому порядку !
 
                                                                                              

    9.  7+2+3                  (7+2)+3                         7+(2+3)
- Порівняйте записи виразів. Чим вони схожі і чим відрізняються.
- Знайдіть значення кожного виразу.
- Який висновок можна зробити?
    10. Сполучний закон додавання.
(a+b)+c=a+(b+c)
(5+3)+2=5+(3+2)
    11. Формування вміння розв’язувати задачі.
Розв’яжіть задачу, усно складіть і розв’яжіть обернену задачу.
Сестрі 25 років, а брат на 3 роки старший за неї. Скільки років братові?
( Розбір задачі фронтально, розв’язання і відповідь - самостійно).
-         Перекажіть умову.
-         Назвіть запитання.
-         Виділіть числові дані. Яке число є шуканим?
-         Про що йдеться в задачі? Які ключові слова можна виділити? Запишемо їх.
-         Відомо скільки… .
-         Чи відомо, скільки… ?
-         Яке запитання задачі?
-         Виконаємо схематичний малюнок.
                                                                                                 
-         Виконаємо дії.                                                
                       25+3=28(р.)
Відповідь: братові 28 років.
Обернена задача. Складаємо обернену задачу, щоб шуканим було число 3. (Розв’язування задачі самостійно).
VІ.  Домашнє завдання
№1, №2 в зошиті для самостійних завдань с. 10, тема «Дужки».
VІІ. Підсумок уроку
-         Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?
-         Як слід виділити суму чи різницю?
-         Що показують дужки?
-         Яку дію слід виконувати в першу чергу?
-         З яким законом додавання ви познайомилися?

Немає коментарів:

Дописати коментар