пʼятниця, 2 грудня 2016 р.








Конспект уроку з українського
читання у 4 класі
Все минеться, одна
правда останеться


                                                                                 

Тема. Все минеться,одна правда останеться.
Мета: -ознайомити учнів з казкою Названий батько ;
            -розвивати зв’язне мовлення ;
            -збільшувати словниковий запас ;
            -виховувати почуття доброти,правди,милосердя.
Хід уроку
І.Змістова й мотиваційна підготовка учнів до сприймання теми.
1.Мовна розминка (Чистомовка).
2.Бесіда.
-У кожного народу здавна існує культура усного слова, своєрідна усна літерату-ра. Протягом століть український народ теж створював безцінні пам’ятки  мис-тецтва слова.
-Пригадаємо, назви  яких жанрів належать до усної народної творчості.
Учні називають жанри (прислів’я, приказки, пісні, мирилки,  дражнилки, загад-ки, забавлянки,жарти, лічилки,  казки.)
-Звичайно, улюблениця всіх дітей-казка. Хто ж не знає казок ? Їх кількість величезна, вчені нараховують багато сотень.
ІІ.Повідомлення теми і мети  уроку.
-Сьогодні ми знову потрапимо у казку.
-Що таке казка ?
-Які  ви знаєте прислів’я про казку? (Казка маленька, а розуму в ній багато. Казка вчить як на світі жить.)
-Що заховане є у казці ?  (Зернина мудрості .)
-На які види поділяються казки ? (Про тварин, чарівні, соціально-побутові).
ІІІ.Опрацювання казки Названий батько.
1.Робота над заголовком.
-Поміркуйте, про що може йти мова у казці з такою назвою.
2.Словникова робота.
а)Читання пірамідок слів з дошки.
                    чепурна                                                      жалкіше
                    червінці                                                      муровані
                   посватати                                                    наживемо
                   обсаджена                                                  постягати
                   хазяйство                                                    обшарпаний
б)Пояснення значення слів.
-Прочитайте тлумачення малозрозумілих слів у словнику.
3.Читання казки комбінованим способом.
Учитель читає казку разом з підготовленими учнями.
-Назвіть  дійових осіб казки.
-Хто головний герой казки ?
-Де відбуваються події ?
4.Фізкультхвилинка.
5.Повторне читання з метою виділення діалогів, інтонацій дійових осіб.
6.Аналіз змісту казки. Вибіркове читання.
-Що пообіцяли сини батькові ?
-Знайдіть опис першої хатини, другої хатини, третьої хатини.
-Як жив перший брат, другий брат, третій брат ?
-Якими рядками казки можна підписати ілюстрації ? (Роботи учнів.)
7.Складання сенкану .
Учні в парах складають сенкан із такими словами: батько, правда, милостиня, добро.
8.Характеристика дійових осіб.
Рольова гра, діти дають характеристику героям від імені І особи.

9.Інсценізація уривка казки .
10.Складання плану казки.
Робота в групах.
11.Продовження висловлювань.
-Брехнею світ перейдеш,                               (та назад не вернешся).
-Краще гірка правда,                                       (ніж солодка брехня).
-Правду кожний хвалить,                               (та не кожний її любить).
ІV.Підсумок уроку.
-Хто з цих дійових осіб вам сподобався ? Чим саме?
-А кого ви засуджуєте?
-Які прислів’я ви знаєте про правду, добро? (Правда добра, а щастя краще. Хто сумління не має, той правди не знає.)
-Чого навчає казка?
V.Домашнє завдання .
Переказувати казку.


Немає коментарів:

Дописати коментар