вівторок, 6 грудня 2016 р.

Здоров'я - найдорожчий скарб людини

Виховна година « Здоров’я – найдорожчий скарб  людини»

   Мета. Допомогти дітям усвідомити , що здоров’я – це великий дар  для людини і  для всього суспільства ,  сім’я – це осередок збереження і зміцнення здоров’я ; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
  Обладнання. Сонечко з промінчиками , загадки , вірші ,таблиці , тести , фрагмент із вірша  К. Чуковського “Мийдодір” , ігри , пісня .

  1.Організаційний момент.
  2.Вчитель.
   - Діти , уявіть собі , що ви заблукали в густому , дрімучому, непрохідному лісі . І ось перед вами з’явилось три дороги . Кожна може вивести з лісу за певних умов .
    Яку дорогу ви оберете і чому саме її ?
  3. Дискусія “ Яка дорога краща .”
    Учні висловлюють свої міркування , роблять відповідні висновки .
  4. Вчитель.
    - Тема сьогоднішнього  заняття :
      ?        - найдорожчий скарб .
   - Як ви думаєте , яке слово тут пропущене ?
  5. Бесіда .
- Чому кажуть , що здоров’я – найдорожчий скарб ?
   ( Відповіді учнів. )
  - Які прислів’я ви знаєте про здоров’я ?
1.    Хто руки миє – той не хворіє
   2 Здоров’я – всьому голова .
   3. Найбільше багатство – здоров’я .
   4. Здоров’я за гроші не купиш .
   5 Праця – здоров’я , а лінь – хвороба .
   6. У здоровому тілі здоровий дух .
   7. Здоровому все здорово .
   8. Бережи одяг , доки новий , а здоров’я - доки молодий .
   9. Неохайній людині – всяка одежа погана.
        Інсценування усмішки:
-       Мамо, яку сорочку ви даєте мені  сьогодні? – гукає Петро з ванної кімнати.
-       З короткими рукавами. А чому ти запитуєш?
-       Щоб я знав доки руки мити.
          Вчитель.
   - Всі ви радієте гарному сонячному дню , теплому дощику , зеленій травичці , гарним квіточкам , веселим пташкам .Із задоволенням їздите на велосипеді, граєте в ігри , бігаєте . Вам неприємно , коли вас ображають , коли чуєте лайку .                      Для того, щоб зміцнювати здоров’я , рости здоровими - потрібно вести здоровий спосіб життя .

    А зараз привітаємо наше сонечко.
 

   1 промінчик: « Режим дня»
Учениця :
   - Подивіться на мене , яка я здорова ,фізично розвинута ,енергійна , життєрадісна . А це тому , що я дотримуюсь режиму  дня .
   - Я сплю не менше 9 годин на добу .
    - Харчуюся в один і той же час .
    - Вчасно приходжу до школи , ніколи не запізнююся .
    - Відпочиваю перед виконанням домашніх завдань .
    - Виконую домашні завдання в один і той же час .
    - Гуляю перед сном на свіжому повітрі .
   - Лягаю спати в один і той же час .

2 промінчик: «Зарядка»
Учні:
Фізкультхвилинка !
Встаньте, діти,  посміхніться,
Землі рідній поклоніться.
І до сонця потягніться,
Веретенцем покрутіться.
Потанцюйте, пострибайте,
Рухи дружно повторяйте.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте. 

3 промінчик: « Чистота – запорука здоров’я»
Учень :
        Правила охайної людини :
* Щодня вставай в один і той самий час, роби зарядку.
* Щодня   вмивайся , чисть зуби вранці та ввечері, мий вуха, шию.
* Мий руки перед їжею , після роботи, відвідування  туалету , регулярно обрізуй нігті.
* Стеж за чистотою одягу , взуття .
* Періодично мий голову , слідкуй за охайністю зачіски .
* Не сміти у громадських місцях .
* Підтримуй чистоту в класі та вдома .

   Сценка “ В гостях у Мийдодіра “ .
    МИЙДОДІР .
    Жило собі хлоп’ятко :
    Брудне ,неначе поросятко .
    Мов , сажа – руки , вакса – ніс ,
   Волосся – то соломи віз .
    Ні разу не помиється ,
   У люстерко не дивиться ,
    До нього сором підійти ,
    Не терпить хлопчик чистоти .
    ( Якби трапилась нагода
    Кинув б його у воду )
    Недаремно всі в провулку
    Кличуть його ...

    ВСІ :   Замазурко .

   ЗАМАЗУРКО .
          Я – веселий Замазурко ,
        У грязюці вся фігурка .
         Там – тарам – тарарам .
        Я сто літ вже не вмивався ,
        За зубну щітку не брався .
        Жоден раз не причесався ,
       Бо ніколи  не бажав .
       - Хто зі мною товаришує ,
       Час даремно не марнує .

      МИЙДОДІР .
            Я – великий Умивальник ,
            Я -   відомий Мийдодір ,
            Умивальників начальник
            І мочалок командир .
           Замазурко об’явився ,
            Разу жодного не вмився .

    УЧНІ .
     - Милом й разу він не вмився ,
    Що воно вже є . І забувся .
    
     - Свої чорні ручки  й ніжки
      Не потер мочалкою нітрішки .
   
      - Не обтерся рушничком .
      - Не чесався гребінцем .

     - Зубну щітку не тримав ,
     Порошок зубний не мав .

       - Ну , а нігті , мов у кішки ,
         Не обрізав навіть трішки .

      Поросятко це ми вмиємо .

     ЗАМАЗУРКО .
   Ой , не треба ,ой , не тріть .
    Дивись , дірки не протріть .

     МИЙДОДІР .
  Треба ,треба умиватись
  Вранці та  ввечері .
  А бруднулям , замазурам
  Сором тут і сором там .
  Я – великий Умивальник –
  Всім відомий Мийдодір .
  Дзеркальце , прийди до нас !

   ЗАМАЗУРКО .
      Невже це я !
    Ото ж бо диво !
  Здається , гарно і красиво !

     МИЙДОДІР .
   Ось тепер тебе люблю я ,
   Ось тепер тебе хвалю я ,
   Нарешті ти , бруднуля ,
   Мийдодіру догодив .
   Треба , треба умиватись
   Вранці та по вечорам .
   А нечистим замазурам
   Сором тут і сором там .

      ЗАМАЗУРКО .
  Буду я щоденно митись ,
  Зуби чистить не лінитись .
  Мийдодір , ти чарівник ,
  Вірний друг і рятівник .
   МИЙДОДІР .
   Якщо є бруднулі серед вас
    То одуматись іще є час .
   Нехай бруднулям це уроком буде
   І як засвоїти його .  
  Не забувайте , друзі , ви того
  Залежати здоров’я ваше буде .

4 промінчик: «Їжа – джерело росту та здоров’я»
Учень :
  Харчування – неодмінна умова нашого життя .Без їжі людина не може жити . З їжею ми отримуємо корисні  речовини , необхідні для роботи мозку , серця , легенів , м’язів.  Від того , яку їжу ми вживаємо , залежить наше здоров’я . Отже , щоб бути здоровими,   потрібно правильно харчуватися .
       Чи слід при виборі їжі орієнтуватися лише на власні уподобання?
        У чіпсах немає вітамінів. Чи варто їсти їх щодня?
       Кока-кола містить багато цукру та речовин, які впливають на перетравлювання їжі. Поміркуйте, чи потрібно пити такі напої щодня?
   А ще у мене є промінчики . Це – вітаміни . Слово вітамін походить від латинського слова “ віта “ – життя . Назва ця не випадкова . Якщо вітамінів не вистачає , людина тяжко хворіє . Вітаміни потрібні для нормального росту і розвитку дитячого організму.

      Сценка « Ми – вітаміни»
.
 Вітамін А
Я вітамін на ім’я  «А».
Хоч невеликого я зросту,
Корисний дуже для дітей,
Сприяю правильному росту,
Нормалізую зір людей.
Мене багато в моркві, сирі,
А також в риб'ячому жирі,
Достатньо в маслі та в томатах,
В цибулі, яйцях теж багато.
                Вітамін В
          Я вітаміном «В» зовуся.
          За справу нелегку беруся,-
          Роботі розуму допомагаю
          Та й про фізичну працю я не забуваю,
          А щоб мене достатньо споживати,
          Горох, хліб житній слід вживати,
          Квасолю, із яєць жовток
          Та м'яса немалий шматок.

Вітамін С
Я теж важливий вітамін.
Звуся «С» - запам'ятайте!
Весь рік мене вживати не забувайте!
Бо і простуді я запобігаю,
І росту вашому сприяю,
Та кровообігу допомагаю.
Живу в томатах і картоплі,
В капусті, навіть в часнику,
А ще у хроні та цибулі,
Продукти ці всім до смаку.
                   Вітамін Д
                А ви про мене не забули?
                Дружіть зі мною ви завжди.
               Моя робота, якщо чули,-
               Зміцнити ваші кісточки.
               А як я звуся, діти?
             «Д». Живу в печінці,
              У житнім хлібі й молоці,
             А також в риб’ячому жирі,
             Хто це вживає – молодці!
Усі
Хто дружить із нами буде,
Той турботи всі забуде.
Виросте міцним, здоровим.
Переможе всі хвороби!
Учениця :
     Щоб здоровим підростати ,
     Треба в їжу уживати
    Овочі та фрукти –
     Вітамінні ці продукти .
     Вітаміни в нас смачненькі :
      І солодкі , і кисленькі .
     Їжте , діти , нас охоче ,
     Кожний , хто , коли захоче ,  
     Щоб були ви здоровенькі ,
     І красиві й рум’яненькі ,
     Щоб росли міцні і дужі ,
     До хвороб були байдужі .

    5 промінчик: «Активний  відпочинок» 
Учень пропонує гру .

  Підсумок.  Гра “ Совонька “

     Вчитель :
   - Діти , що ви дізнались на уроці?
 ( Учні роблять свої висновки )
        
            ПІСНЯ « Вчать у школі »
   Як здоровими нам будь
   І пройти щасливу путь –
   Вчать у школі ./ 3 рази .

   Не хворіти і рости ,
   І здоров’я зберегти ,
   Вчать у школі . / 3 рази

   Як здоров’я зберегти ,
   По життю як пронести –
   Вчать у школі . / 3 рази

   Буть щасливими завжди ,
   І творити , і рости .
   Вчать у школі . / 3 рази

Учні хором :
      - Будьте здоровими !
      - Будьте щасливими !
      - Будьте красивими !
      - Ми даруємо вам здоров’я !

    

       Здоров’я – це сила !
      Здоров’я – це клас !
       Хай буде здоров’я
       У вас і у нас !




Немає коментарів:

Дописати коментар