Виховна година « Здоров’я –
найдорожчий скарб людини»
Мета. Допомогти дітям
усвідомити , що здоров’я – це великий дар
для людини і для всього
суспільства , сім’я – це осередок збереження і зміцнення здоров’я ;
виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Обладнання. Сонечко з
промінчиками , загадки , вірші ,таблиці , тести , фрагмент із вірша К. Чуковського “Мийдодір” , ігри , пісня .
1.Організаційний момент.
2.Вчитель.
- Діти , уявіть собі , що ви заблукали в густому ,
дрімучому, непрохідному лісі . І ось перед вами з’явилось три дороги . Кожна
може вивести з лісу за певних умов .
Яку дорогу ви оберете і чому саме її ?
3. Дискусія “ Яка дорога краща .”
Учні висловлюють свої міркування , роблять
відповідні висновки .
4. Вчитель.
- Тема сьогоднішнього заняття :
? -
найдорожчий скарб .
- Як ви думаєте , яке слово тут пропущене ?
5. Бесіда .
- Чому кажуть , що здоров’я – найдорожчий скарб ?
( Відповіді учнів. )
- Які прислів’я ви знаєте про здоров’я ?
1. Хто руки миє – той не
хворіє
2 Здоров’я – всьому голова .
3. Найбільше багатство – здоров’я .
4. Здоров’я за гроші не купиш .
5 Праця – здоров’я , а лінь – хвороба .
6. У здоровому тілі здоровий дух .
7. Здоровому все здорово .
8. Бережи одяг , доки новий , а здоров’я - доки молодий .
9. Неохайній людині – всяка
одежа погана.
Інсценування усмішки:
-
Мамо, яку сорочку ви даєте мені
сьогодні? – гукає Петро з ванної кімнати.
- З короткими рукавами.
А чому ти запитуєш?
-
Щоб я знав доки руки мити.
Вчитель.
- Всі ви радієте гарному сонячному дню , теплому дощику ,
зеленій травичці , гарним квіточкам , веселим пташкам .Із задоволенням їздите на
велосипеді, граєте в ігри , бігаєте . Вам неприємно , коли вас ображають , коли
чуєте лайку . Для
того, щоб зміцнювати здоров’я , рости здоровими - потрібно вести здоровий
спосіб життя .
А зараз привітаємо наше сонечко.
1 промінчик: « Режим дня»
Учениця :
- Подивіться на мене , яка я здорова ,фізично розвинута
,енергійна , життєрадісна . А це тому , що я дотримуюсь режиму дня .
- Я сплю не менше 9 годин на добу .
- Харчуюся в один і той же час .
- Вчасно приходжу до школи , ніколи не запізнююся .
- Відпочиваю перед виконанням домашніх завдань .
- Виконую домашні завдання в один і той же час .
- Гуляю перед сном на свіжому повітрі .
- Лягаю спати в один і той же час .
2 промінчик: «Зарядка»
Учні:
Фізкультхвилинка !
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі рідній поклоніться.
І до сонця потягніться,
Веретенцем покрутіться.
Потанцюйте, пострибайте,
Рухи дружно повторяйте.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте.
3 промінчик: « Чистота – запорука здоров’я»
Учень :
Правила охайної людини :
* Щодня вставай в один і той самий час, роби зарядку.
* Щодня вмивайся , чисть зуби вранці та ввечері, мий вуха,
шию.
* Мий руки перед їжею , після роботи, відвідування туалету , регулярно обрізуй нігті.
* Стеж за чистотою одягу , взуття .
* Періодично мий голову , слідкуй за охайністю зачіски .
* Не сміти у громадських місцях .
* Підтримуй чистоту в класі та вдома .
Сценка “ В гостях у Мийдодіра “ .
МИЙДОДІР .
Жило собі хлоп’ятко :
Брудне ,неначе поросятко .
Мов , сажа – руки , вакса – ніс ,
Волосся – то соломи віз .
Ні разу не помиється ,
У люстерко не дивиться ,
До нього сором підійти ,
Не терпить хлопчик чистоти .
( Якби трапилась нагода
Кинув б його у воду )
Недаремно всі в провулку
Кличуть його ...
ВСІ : Замазурко .
ЗАМАЗУРКО .
Я – веселий
Замазурко ,
У грязюці вся фігурка .
Там – тарам – тарарам
.
Я сто літ вже не вмивався ,
За зубну щітку не брався .
Жоден раз не причесався ,
Бо ніколи не бажав .
- Хто зі мною товаришує ,
Час даремно не марнує .
МИЙДОДІР .
Я –
великий Умивальник ,
Я
- відомий Мийдодір ,
Умивальників
начальник
І
мочалок командир .
Замазурко
об’явився ,
Разу
жодного не вмився .
УЧНІ .
- Милом й разу він не вмився ,
Що воно вже є . І забувся .
- Свої чорні ручки й ніжки
Не потер мочалкою нітрішки .
- Не обтерся рушничком .
- Не чесався гребінцем .
- Зубну щітку не тримав ,
Порошок зубний не мав .
- Ну , а нігті , мов у кішки ,
Не обрізав навіть
трішки .
Поросятко це ми вмиємо .
ЗАМАЗУРКО .
Ой , не треба ,ой , не тріть .
Дивись , дірки не протріть .
МИЙДОДІР .
Треба ,треба умиватись
Вранці та ввечері .
А бруднулям , замазурам
Сором тут і сором там .
Я – великий Умивальник –
Всім відомий Мийдодір .
Дзеркальце , прийди до нас !
ЗАМАЗУРКО .
Невже це я !
Ото ж бо диво !
Здається , гарно і красиво !
МИЙДОДІР .
Ось тепер тебе люблю я ,
Ось тепер тебе хвалю я ,
Нарешті ти , бруднуля ,
Мийдодіру догодив .
Треба , треба умиватись
Вранці та по вечорам .
А нечистим замазурам
Сором тут і сором там .
ЗАМАЗУРКО .
Буду я щоденно митись ,
Зуби чистить не лінитись .
Мийдодір , ти чарівник ,
Вірний друг і рятівник .
МИЙДОДІР .
Якщо є бруднулі серед вас
То одуматись іще є час .
Нехай бруднулям це уроком буде
І як засвоїти його .
Не забувайте , друзі , ви того
Залежати здоров’я ваше буде .
4 промінчик: «Їжа – джерело росту та здоров’я»
Учень :
Харчування – неодмінна умова нашого життя .Без їжі людина не
може жити . З їжею ми отримуємо корисні речовини , необхідні для роботи мозку , серця
, легенів , м’язів. Від того , яку їжу
ми вживаємо , залежить наше здоров’я . Отже , щоб бути здоровими, потрібно правильно харчуватися .
Чи слід при виборі їжі орієнтуватися
лише на власні уподобання?
У чіпсах немає вітамінів. Чи
варто їсти їх щодня?
Кока-кола містить багато цукру
та речовин, які впливають на перетравлювання їжі. Поміркуйте, чи потрібно пити
такі напої щодня?
А ще у мене є промінчики . Це – вітаміни . Слово вітамін
походить від латинського слова “ віта “ – життя . Назва ця не випадкова . Якщо
вітамінів не вистачає , людина тяжко хворіє . Вітаміни потрібні для нормального
росту і розвитку дитячого організму.
Сценка « Ми – вітаміни»
.
Вітамін А
Я вітамін на ім’я «А».
Хоч невеликого я
зросту,
Корисний дуже для дітей,
Сприяю правильному
росту,
Нормалізую зір
людей.
Мене багато в
моркві, сирі,
А також в риб'ячому
жирі,
Достатньо в маслі
та в томатах,
В цибулі, яйцях теж
багато.
Вітамін В
Я вітаміном «В» зовуся.
За справу нелегку беруся,-
Роботі розуму допомагаю
Та й про фізичну працю я не забуваю,
А щоб мене достатньо споживати,
Горох, хліб житній слід вживати,
Квасолю, із яєць жовток
Та м'яса немалий шматок.
Вітамін С
Я теж важливий
вітамін.
Звуся «С» -
запам'ятайте!
Весь рік мене вживати не забувайте!
Бо і простуді я запобігаю,
І росту вашому сприяю,
Та кровообігу допомагаю.
Живу в томатах і картоплі,
В капусті, навіть в часнику,
А ще у хроні та цибулі,
Продукти ці всім до смаку.
Вітамін Д
А ви про мене не забули?
Дружіть зі мною ви завжди.
Моя робота, якщо чули,-
Зміцнити ваші кісточки.
А як я звуся, діти?
«Д». Живу в печінці,
У житнім хлібі й молоці,
А також в риб’ячому жирі,
Хто це вживає – молодці!
Усі
Хто дружить із нами
буде,
Той турботи всі
забуде.
Виросте міцним,
здоровим.
Переможе всі
хвороби!
Учениця :
Щоб здоровим підростати ,
Треба в їжу уживати
Овочі та фрукти –
Вітамінні ці продукти .
Вітаміни в нас смачненькі :
І солодкі , і кисленькі .
Їжте , діти , нас охоче ,
Кожний , хто , коли захоче ,
Щоб були ви здоровенькі ,
І красиві й рум’яненькі ,
Щоб росли міцні і дужі ,
До хвороб були байдужі .
5 промінчик: «Активний
відпочинок»
Учень пропонує гру .
Підсумок. Гра “ Совонька “
Вчитель :
- Діти , що ви дізнались на уроці?
( Учні роблять свої висновки )
ПІСНЯ
« Вчать у школі »
Як здоровими нам будь
І пройти щасливу путь –
Вчать у школі ./ 3 рази .
Не хворіти і рости ,
І здоров’я зберегти ,
Вчать у школі . / 3 рази
Як здоров’я зберегти ,
По життю як пронести –
Вчать у школі . / 3 рази
Буть щасливими завжди ,
І творити , і рости .
Вчать у школі . / 3 рази
Учні хором :
- Будьте здоровими !
- Будьте щасливими !
- Будьте красивими !
- Ми даруємо вам здоров’я !
Здоров’я – це сила !
Здоров’я – це клас !
Хай буде здоров’я
У вас і у нас !