пʼятниця, 25 листопада 2016 р.







Конспект уроку
з українського читання
Яке частування-таке й дякування
Українська народна казка
«Лисичка та Журавель»

                                                                                                                                                          

Тема. Яке частування- таке й дарування. Українська народна казка «Лисичка та Журавель»
Мета: вчити учнів свідомо і виразно читати казку; розвивати навички читання за особами, вміння виділяти в тексті дійових осіб, давати їм характеристику; виховувати бажання бути гостинними і порядними людьми.
Обладнання: малюнки героїв казки, презентація .
Хід уроку
І.Організаційний момент.
                              Нумо, діти, підведіться!
                              Всі приємно посміхніться.
                               Продзвенів уже дзвінок,
                              Починаємо урок.     Слайд 1.
  -Я бажаю вам бути уважними, старанними і обов’язково усміхненими.    Слайд 2.
ІІ.Мовна розминка.
 1.Подорож різними видами транспорту з імітуванням.
  -Діти, будьте уважні, ми зараз будемо подорожувати. Сядемо на пароплав і попливем морем. Ось ми допливаємо до пристані і кажемо:-у,-у,-у.   Слайд 3.
  А тепер пересядемо на поїзд і поїдемо поїздом:-чух, -чух,-чух.   Слайд 4.
  Добре було їхати поїздом, але захотілося нам пересісти на мотоцикл і поїхати далі:-р,-р,-р.   Слайд 5.
  Дуже захотілося на конику поскакати:-цок,-цок,-цок.   Слайд 6.
  Потім пересісти на велосипеди:-дзінь,-дзінь,-дзінь. Слайд 7.
  І так ми приїхали на урок.
 2.Гра «Слово навпаки».  Слайд 8.
  -Я читаю слово зліва направо, а ви мені-справа наліво.
  Куж, … , … ,(жук).
  Жув, … , … , (вуж).
  Риж, … , … , (жир).
  Абаж, … , … , (жаба).
  -Який звук є у кожному слові?
 3.Скоромовка.  Слайд 9.
  Жаба спала в жабуринні,
  Жук-під кущиком ожини.
 4. Поділ на слова і речення (робота з деформованим текстом).
  Робота в парах.
  Журавель Цевеликийгарнийптах.Віннагадуєлелеку.В гоньо гідов яши і
дзьоб. ряПі у ражувля ірес. Хіств,  часнати, говило і яши – рнічо.рилаК кінза -чуються чормини напір’їми.  
  -Як в народі називають журавлів?(Веселики).   Слайд 10.
  -Зробіть звуковий аналіз слова «журавель».
  -Чому кількість звуків і букв не збігається?
ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку.
  -Сьогодні ми прочитаємо казку, героєм якої є Журавель. А хто друга дійова особа-здогадаєтесь. Розгорніть книжку, прочитайте назву казки.
  -Чи дружать ці тварини?
  -Хто до кого прийшов у гості? Доведіть власну думку деталями ілюстрації.
  -Що свідчить про те, що це саме українська народна казка?
ІV.Опрацювання казки «Лисичка і Журавель».    Слайд 11.
  1.Словникова робота.    Слайд 12.
вгощу                                       навстоячки                             призволяйся   
гостину                                     розгнівалася                          погордувати
зазирати                                  запросини                              випорожнити
  -Які слова ви не зрозуміли?
 2.Читання казки учителем.
 3 .Перевірка сприймання казки учнями.
    -Хто першим із героїв казки запросив друга до себе в гості?
    -Чи добре вчинила Лисичка, що так негарно пригостила Журавля?
  -Як ви вважаєте, чи могла довго тривати дружба між Лисичкою і Журавлем?
  -Гостинність завжди була і є характерною рисою українців. Але чи можна назвати гостинними героїв цієї казки?
 V. Фізкультхвилинка (пісня з музичним супроводом).   Слайд 13.
                 Занадився журавель, журавель
                 До бабиних конопель, конопель.
                 Сякий, такий журавель,
                 Сякий, такий цибатий,
                 Сякий, такий довгоносий,
                 Сякий, такий довгоногий,
                 Сякий, такий виступає,
                 Конопельки все щипає.
  4.Читання казки учнями (ланцюжком, буксиром, мовчазне).  Слайд 14.
  5.Аналіз казки з елементами вибіркового читання.
  -Прочитайте у казці місця, де Лисичка і Журавель запрошують один одного до себе на гостину.  Слайд15.
  -На що сподівався кожен з них?
  -Прочитайте, яким було частування у Лисички?
  -Прочитайте, як пригощав Журавель. Про що це свідчить?
  -Розкажіть, чим закінчилася казка.
6.Розвиток діалогічного мовлення учнів.    Слайд16.
-Уявіть себе на місці героїв казки і розкажіть про себе від їх імені.
-Яка розмова могла б відбутися, коли Журавель прийшов у гості до Лисички?
 -Із чого б почав розмову гість?
 -Якими словами відповіла б Лисичка на привітання Журавля?
 -Що говорила б господиня, пригощаючи друга? Чи були ці слова щирими?
- Якими словами прощався Журавель із Лисичкою?
7.Інсценізація уривку казки.      Слайд 17.
8.Творча вправа (робота в парах).
-Продовжіть казку так, щоб Лисиця подружилася з Журавлем.
-Придумайте нову казку.
-Підберіть риси характеру Лисички і Журавля.
VІ.Підсумок уроку.
  Гра «Мікрофон».
   -Чого навчає нас ця казка?
 -Чи були Лисиця і Журавель справжніми друзями?
- З ким зі своїх друзів ви хотіли б помиритися після читання цієї казки?
VІІ.Домашнє завдання.
Уважно перечитати казку і перебудувати її так, щоб герої казки стали гостинними.   Слайд 18.


  





Немає коментарів:

Дописати коментар