Конспект уроку
з українського читання
2 клас
На чужу роботу
дивитись-
ситому не бути.
Українська народна
казка
«Колосок»
Тема. На чужу роботу дивитись - ситому не
бути. Українська народна казка
«Колосок» Cлайд 1.
Мета: вчити
дітей правильно читати за особами, переказувати; аналізувати вчинки дійових
осіб, давати їм характеристики; засуджувати хитрість, ледарство, боротися з
ними у повсякденному житті; виховувати бажання допомагати іншим, рости
працелюбним.
Обладнання:
запис казки, ілюстрації, малюнки героїв, маски героїв,колоски з буквами, індивідуальні
карточки.
Хід уроку
І.
Організаційний момент
Знову день
почався, діти!
Всі зібрались
на урок.
Тож пора нам
поспішати,
Кличе в подорож дзвінок.
Сьогодні у нас
незвичайний урок.
У казку
сьогодні ми зробимо крок. Слайд 2.
ІІ. Вправи з
техніки мовлення та читання
1. Гра «Видих». Слайд 3.
Учні читають із дошки прислів’я на одному
мовному видиху. Після короткого видиху, паузи
і вдиху читають прислів’я повністю, повторюючи 2-3 рази.
·
Робота спільна – як пісня весела.
·
Умілому усяка робота легка.
2.Робота зі складовою таблицею.
Читання буквосполучень вн, вр, вх, вч, вш.
3.Гра «Голосно і швидко». Скоромовка.
Женчик-женчик
невеликий,
На женчику
черевики,
І шапочка
чорненька,
І латочка
червоненька.
-Прочитайте тихо і повільно, голосно і
швидко.
-Який звук зустрічається найчастіше?
-Прочитайте весело.
ІІІ.
Підготовка до вивчення нового матеріалу, повідомлення теми уроку
1. Гра «Обмолотивши» Слайд4.
-Щоб дізнатись назву казки, яку будемо
читати на уроці, складіть із зерняток-букв на колоску слово. («Колосок»)
2. Гра «Впізнайте героїв казки» Слайд5.
-А якщо ще й загадки відгадаєте, то
дізнаєтесь, хто буде дійовими особами казки.
Хвіст –
як ниточка,
Сама –
як калиточка,
Любить
дуже ніч і тишу
Це
маленька сіра…(миша).
-Хто найраніше встає? (Півень)
-Прочитайте тему уроку. Поясніть, як ви
розумієте цей вислів. Прочитайте назву казки. Хто її автор?
ІV. Робота над казкою
1. Словникова робота
1) Гра «Перестрибни» Слайд6.
Робота в парах (на карточках). Вправа на
розширення поля читання.
-Зараз ви пограєтесь, як мишенята, по черзі
будете «перестрибувати» через піраміди слів.
їс ти спе кти
тіс то моло тити
по тім намо лоти
ті льки замі сити
пи
роги розпа лити
2) Гра «Довідкове бюро». Слайд7.
Пояснити значення слів.
Ціп- це знаряддя для молотьби зерна, яке складається із двох палок,
з’єднаних між собою ременем.
Млин- це споруда для розмелювання зерна на
борошно.
2.Слухання казки (запис). Слайди 8-10.
-Хто головні герої?
-Як звали півника? (Голосисте Горлечко)
-Як звали мишенят? Чому в них такі дивні
імена? (Круть, Верть)
3.Гра «Хто читає швидше»? Слайд11.
Читання казки вголос за логічно завершеними частинами.
-Хто виконував роботу?
-Що робили мишенята?
-Хто поніс зерно до млина?
-Дочитайте казку мовчки і скажіть, як ви
зрозуміли зміст останнього речення. Чи справедливо вчинив півник?
4.Читання казки учнями вголос «ланцюжком».
-З якою інтонацією слід читати слова мишенят
спочатку? Потім? Чому?
-Хто з героїв казки вам сподобався? Чим саме? Слайд12.
-Які слова слід написати під ілюстрацією
у підручнику? Слайд13.
V. Фізкультхвилинка Слайд14.
Сірі мишки маленькі, хвостики
у них довгенькі.
В лісі грались, веселились,
працювати вже втомились.
А щоб добре працювати, треба
трошки пострибати.
Відпочили, розім’ялись- й до
роботи знову взялись.
5.Гра «Як ти думаєш»? Слайд15.
Робота над образними висловами.
Голосно
закричали; тихіше сказали; зовсім тихо відказали; ледве чутно пропищали.
6.Гра-змагання «Хто кращий артист?» Слайд16.
Робота в групах. Читання казки за особами,
інсценізація.
7.Гра «Опиши мене»
Характеристика героїв. Діти виходять до дошки і записують біля
відповідного героя( малюнка) свої слова.
півник
мишенята
голосистий смішні
працелюбний
ледачі
справедливий
нероби
хазяйновитий грайливі
старанний веселі
VІ. Підсумок уроку
1.Гра «Мікрофон»
-Чи було вам цікаво на уроці?
-Чого вчить нас казка «Колосок»?
2. Гра «Квітка-семицвітка» Слайд17.
- Складіть сім порад мишенятам.
VІІ .Домашнє завдання
Підготуватися до інсценізації казки за
визначеними групами (за бажанням учнів).
Виконати малюнок до казки. Слайд18.
Немає коментарів:
Дописати коментар