Конспект уроку
з українського читання
2 клас
Хоч не пишно, аби
затишно
Українська народна
казка
«Рукавичка»
Тема. Хоч не пишно, аби затишно.Українська
народна казка «Рукавичка»
Мета. Ознайомити
учнів з українською народною казкою “Рукавичка”; розвива-ти навички
читання тексту в особах, правильно інтонувати речення; вчити виділяти в тексті
дійових осіб, розігрувати казку в ролях; формувати уміння усно переказувати
казку.
Обладнання. Запис казки,індивідуальні складові таблиці,
карточки зі словами, малюнки до кросворда, малюнки тварин, ілюстрації до казок,
макет рукавички, маски тварин.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Всі зібрались на
урок.
Кличе в подорож дзвінок.
А що ми будемо робити?
А що ми будемо
читати?
Ви можете усі
сказати,
Як спробуєте ребус відгадати.
(Відгадування ребуса “Казка”).
Звучить запис мелодії, з’являється Казка (дівчинка в
українському костюмі) і звертається до дітей:
-Ви знаєте і любите мене. Я приходжу до
вас з маминих і бабусиних вуст, з гарної книжки. Я веду вас у світ незвичайний
і дивовижний. Народилася я в си-ву давнину, мої історії передавалися із уст в
уста.
-Хто ж складає казки?
-За що ви любите казки?
-Прочитайте слова з максимальною швидкістю
в порядку зростання номерів. ((1)Казка-(2)вигадка, (3)та (4)в (5)ній (6)щось
(7) повчальне (8)зрозумій.)
-Повторіть по пам’яті вираз.
-Поясніть, як ви його зрозуміли.
ІІ. 1. Мовна розминка.
-А тепер
проведемо гру”Впіймай
звук”.
Квочка з
курчатами
Качці з
каченятами:
-Куд-куди
-На каруселі;
Там, де коники веселі,
Кататися!..
- Який звук
упіймали?
2.Фонетична
зарядка.
-Як кличе курчат
курка?
-А качка каченят?
-А жаба жабенят?
-Яка пісенька у
півня?
3.Розчитування:
а) за
таблицею складів;
б) контроль
швидкості читання.
За 20 с учні
повинні прочитати слова, надруковані на карточках.
каже кабан зайчик скраєчку
коли жабка вовчик собачка
кущі мишка лисичка сказав
куди братик сестричка іклан
-Яка буква
спільна для слів кожного стовпчика?
-Згадай казку
Буква “ка” казки
складає,
А тому у вас питає:
-Розкажіть ,в
яких казках
Є герої з букви “ка”?
-Діти, пригадайте
казки або казкових героїв, в назвах яких є буква “ка”.
Казка прощається.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
-Сьогодні на
уроці ми прочитаємо ще одну казку. Дізнатися назву зможете, розгадавши
загадковий кросворд. Пам’ятайте, усі слова кросворда починаються на букву “ка”.
(Слова-відгадки: 1) корабель, 2)кавун, 3) кит, 4)книга, 5)квітка, 6)ковзани,
7)качка, 8)колосок, 9)кулька.)
-Яку казку будемо
читати?
-Хто її автор?
ІV.Опрацювання казки
“Рукавичка”.
1.Слухання казки (в записі).
-Яких героїв казки ви запам’ятали?
-Де взялася у лісі рукавичка?
2.Словникова робота.
-Прочитайте слова, правильно наголошуючи.
шкряботушка
біжить
скрекотушка
де не взявся
побігайчик
вилазить
сестричка
суне
братик
влізла
іклан
плигає
набрідь
прибіг
-Що об’єднує слова першого стовпчика? А другого?
-Дочитай речення до кінця.
3.Повторне, мовчазне читання казки.
-Чи в повному об’ємі казка у підручнику?
-Якої частини немає?
4.Вибіркове читання.
-Прочитайте за порядком назви тваринок, що оселилися в
рукавичці.
-Чому мишку названо шкряботушкою ?Кому лисичка-сестричка?
-Кого звірі вже не хотіли впускати? Прочитайте, чому.
-Скільки тварин поселилось у рукавичці?
5.Гра “Посели у рукавичку”.
(Малюнок рукавички, в яку можна запихати карточки із
написаними першими складами назв тварин).
-За першим складом відгадайте тваринку. З дошки
прочитайте, як її називають у казці і яку дію вона виконує.
(За…(зайчик-побігайчик прибіг…)).
-Чому у мене залишилась карточка? Хто тут заховався?
-Чи можемо поселити у рукавичку собачку? Чому?
6.Фізкультхвилинка.
Сірий зайчик сів і жде,
Спритно вушками
пряде.
Зимно зайчику
сидіти-
Треба трошки
пострибати:
Скік-скок,
скік-скок, скік-скок,
Пострибавши-
відпочити.
7.Спостереження за мовою казки.
-Прочитайте початок казки.
-Як по-іншому
починаються казки? Переробіть початок.
-Доберіть слова,близькі за значенням до слів: іде
(ходить, бреде, чимчикує), біжить (гониться,женеться, мчить), собака (пес),
плигає (стрибає), лихо(біда, неприємність).
-Доберіть слова, протилежні за значенням ,до слів:
влізла, мало, загубив, сидить, питає.
-Пригадайте, як закінчилась казка. Розкажіть її кінець.
-Розгляньте малюнки. Кого з героїв художник зобразив?
-Давайте продовжимо казку.Куди ж тварини пішли зимувати
? 8.
Інсценізація казки.
9.Робота в зошитах.
V. Підсумок уроку.
-Яку казку
ми прочитали?
-Чого вона
нас вчить?
-Послухайте
віршик, який також називається “Рукавичка”, і скажіть, чому ж хлопчику не вдалося поселити когось у
рукавичках.
Вчора
Галочка-сестричка
Казку прочитала,
Як у
лісі рукавичка
Звірам
домом стала.
Я
покинув рукавичку
За
городом, там, де ліс,
Та ні
зайчик, ні лисичка,
Й вовк у
неї не заліз.
Мабуть,
дуже замала
В мене рукавичка?!
Взяв у
мами зі стола,
З ліжка -
у сестрички.
Рукавичок, мабуть, з п’ять
В ліс
відніс-
Хай звірі
сплять.
Я не
знаю, як було,
Як у лісі
сталось,
А мені не
повезло-
Від усіх дісталось.
-Чому ж
хлопчику дісталось? Що він не зрозумів?
VІ. Домашнє
завдання.
Переказувати
казку.
Немає коментарів:
Дописати коментар