пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

Конспект уроку з українського читання 1 клас Закріплення букви Т т . Діалогічне читання і розповідь казки «Котик і Півник»







Конспект уроку
з українського читання
1 клас
Закріплення букви Т т  .
Діалогічне читання і розповідь
казки «Котик і Півник»
                         

                                                                                      
Тема. Закріплення букви Т т у словах, реченнях, букварних текстах. Діалогічне читання і розповідь казки «Котик і Півник».
Мета: закріпити аналітико-синтетичні дії зі звуками[ т]-[т’], продовжити удосконалювати навички  читання слів з буквою Т т; виховувати інтерес до українських народних казок.
Обладнання:каса букв, малюнки півника і лисички
Хід уроку
І.Організаційний момент.
                              Любі діти, у наш клас
                              Завітали люди щирі.
                              Привітайте в добрий час
                              Гостей посмішкою й миром.
                              Ми вам раді, люди добрі
                              І вітаєм щиро вас!
                              І запрошуєм ласкаво
                              На урок у перший клас.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Розчитування з таблиці складів.
2.Мовна розминка. Повторення скоромовки:
                     Кіт котив коток по току.
                     Коток потрапив на лапку коту.
3.Чистомовка:
                     Та-та-та-гарна хатка у крота.
                     То-то-то-в ній дуже чисто.
                     Ту-ту-ту-тому й радісно коту.
                     Ти-ти-ти-на дуді дудіти.
                     Ті-ті-ті-підемо до нього в гості.
ІІІ. Закріплення навичок читання.
         1. Загадка:
                             Сторожем не служить,
                             А всіх рано будить. (Півник).
         2.Звуко-буквений аналіз слова-відгадки.
         3.Читання складів, слів.
         -Півник приніс чарівний колосок. Замість зерняток-склади. Прочитаємо їх: ко, лис, па,ти,то,мар,ток,сту,кві,міс. Утворимо з них слова: комар, листок, ступа,
квіти, місто.
        4.Читання речень, написаних на дошці друкованими літерами.
ІV.Фізкультхвилинка.  «Два півники»
                                 Два півники, два півники горох молотили,
                                 Дві курочки-чубатурочки до млина носили.
                                 Цап меле, цап меле, коза насипає,
                                 А маленьке козенятко на скрипочці грає.
V. Повідомлення теми уроку.
      1. Словникова робота.
Тарас                                                 Котик                                         вистава
Антон                                                 Півник                                       ставили
Наталка                                              Лиска                                        стукали
      -Чому слова першого стовпчика написані з великої букви?
      -Яке слово ІІІ стовпчика відповідає на питання що?
      -Чи були ви з батьками в театрі? Яку виставу дивилися? Що запам’ятали?
2.Підготовчі вправи до читання в особах.
     -Сьогодні ми теж побуваємо в театрі, тільки уявно. Розгорніть «Буквар» на сторінці 63, прочитайте назву і скажіть про кого буде вистава.
      -Саме на виставу нас запрошують діти, про яких піде мова в тексті.
3.Читання тексту «Котик і Півник» вчителем з Букваря.
    -Яку виставу ставили діти?
    -Прочитайте текст і скажіть, хто які ролі виконував у виставі.
4.Вибіркове читання.
   -Зачитайте слова Півника.
   -Знайдіть у тексті місце, де описується, що робила Лиска біля хатки, у якій мешкали Котик і Півник.
   -Чи знате ви таку казку?
   -Про кого в ній ідеться?
VІ. Фізкультхвилинка.
5.Перегляд мультфільму  «Котик і Півник».
6.Розповідь казки за ілюстраціями.
7.Інсценізація уривку казки.
8.Характеристика героїв казки.
9.Складання речення за схемою.
10.Придумайте історію «із шостим словом» вертоліт.
VІІ. Підсумок уроку. Гра «Мікрофон».
   -Що сподобалося вам на уроці? Чого навчилися?Чи хотіли б ви ще зіграти виставу?
   -Чого навчає нас ця казка?

                           








                                

Немає коментарів:

Дописати коментар