пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

Конспект уроку з українського читання 2 клас На чужу роботу дивитись- ситому не бути. Українська народна казка «Колосок»






Конспект уроку
з українського читання
2 клас
На чужу роботу дивитись-
ситому не бути.
Українська народна казка
«Колосок»


                                                                                                                      
                                                                                                    
 Тема. На чужу роботу дивитись - ситому не бути. Українська народна казка
«Колосок»  Cлайд 1.
Мета: вчити дітей правильно читати за особами, переказувати; аналізувати вчинки дійових осіб, давати їм характеристики; засуджувати хитрість, ледарство, боротися з ними у повсякденному житті; виховувати бажання допомагати іншим, рости працелюбним.
Обладнання: запис казки, ілюстрації, малюнки героїв, маски героїв,колоски з буквами, індивідуальні карточки.
Хід уроку
І. Організаційний момент
                                Знову день почався, діти!
                                Всі зібрались на урок.
                                 Тож пора нам поспішати,
                                Кличе в подорож дзвінок.
                                 Сьогодні у нас незвичайний урок.
                                 У казку сьогодні ми зробимо крок.  Слайд 2.
ІІ. Вправи з техніки мовлення та читання
1.     Гра «Видих».  Слайд 3.
    Учні читають із дошки прислів’я на одному мовному видиху. Після короткого видиху,  паузи і вдиху читають прислів’я повністю, повторюючи 2-3 рази.
·        Робота спільна – як пісня весела.
·        Умілому усяка робота легка.
   2.Робота зі складовою таблицею.
     Читання буквосполучень вн, вр, вх, вч, вш.
   3.Гра «Голосно і швидко». Скоромовка.
                                  Женчик-женчик невеликий,
                                  На женчику черевики,
                                  І шапочка чорненька,
                                  І латочка червоненька.
   -Прочитайте тихо і повільно, голосно і швидко.
   -Який звук зустрічається найчастіше?
   -Прочитайте весело.
ІІІ. Підготовка до вивчення нового матеріалу, повідомлення теми уроку
1.     Гра «Обмолотивши»  Слайд4.
   -Щоб дізнатись назву казки, яку будемо читати на уроці, складіть із зерняток-букв на колоску слово. («Колосок»)
    2. Гра «Впізнайте героїв казки»    Слайд5.
  -А якщо ще й загадки відгадаєте, то дізнаєтесь, хто буде дійовими особами казки.
                                       Хвіст – як ниточка,
                                       Сама – як калиточка,
                                       Любить дуже ніч і тишу
                                       Це маленька сіра…(миша).
 -Хто найраніше встає? (Півень)
 -Прочитайте тему уроку. Поясніть, як ви розумієте цей вислів. Прочитайте назву казки. Хто її автор?
 ІV. Робота над казкою
  1. Словникова робота
     1) Гра «Перестрибни»  Слайд6.
  Робота в парах (на карточках). Вправа на розширення поля читання.
  -Зараз ви пограєтесь, як мишенята, по черзі будете «перестрибувати» через піраміди слів.


                                 їс    ти                                                             спе    кти
                           тіс            то                                                   моло           тити
                      по                     тім                                   намо                          лоти
               ті                                   льки                  замі                                        сити           
         пи                                              роги       розпа                                               лити             

  2) Гра «Довідкове бюро».   Слайд7.
  Пояснити значення слів.
   Ціп- це знаряддя для молотьби зерна, яке складається із двох палок, з’єднаних між собою ременем.
   Млин- це споруда для розмелювання зерна на борошно.
  2.Слухання казки (запис).   Слайди 8-10.
  -Хто головні герої?
  -Як звали півника? (Голосисте Горлечко)
  -Як звали мишенят? Чому в них такі дивні імена? (Круть, Верть)
  3.Гра «Хто читає швидше»?  Слайд11.
    Читання казки вголос  за логічно завершеними частинами.
  -Хто виконував роботу?
  -Що робили мишенята?
  -Хто поніс зерно до млина?
  -Дочитайте казку мовчки і скажіть, як ви зрозуміли зміст останнього речення. Чи справедливо вчинив півник?
  4.Читання казки учнями вголос «ланцюжком».
  -З якою інтонацією слід читати слова мишенят спочатку? Потім? Чому?
  -Хто з героїв казки вам сподобався? Чим саме?  Слайд12.
  -Які слова слід написати під ілюстрацією у  підручнику?   Слайд13.
V. Фізкультхвилинка   Слайд14.
                 Сірі мишки маленькі, хвостики у них довгенькі.
                 В лісі грались, веселились, працювати вже втомились.
                 А щоб добре працювати, треба трошки пострибати.
                 Відпочили, розім’ялись- й до роботи знову взялись.
  5.Гра «Як ти думаєш»?     Слайд15.
   Робота над образними висловами.
   Голосно закричали; тихіше сказали; зовсім тихо відказали; ледве чутно пропищали.
  6.Гра-змагання «Хто кращий артист?»  Слайд16.
   Робота в групах. Читання казки за особами, інсценізація.
  7.Гра «Опиши мене»
   Характеристика героїв.  Діти виходять до дошки і записують біля відповідного героя( малюнка) свої слова.
                   півник                                                  мишенята
               голосистий                                                смішні
             працелюбний                                            ледачі
             справедливий                                            нероби
             хазяйновитий                                            грайливі
             старанний                                                  веселі
VІ. Підсумок уроку
  1.Гра «Мікрофон»
   -Чи було вам цікаво на уроці?
   -Чого вчить нас казка «Колосок»?
 2. Гра «Квітка-семицвітка»   Слайд17.
 - Складіть сім порад мишенятам.
VІІ .Домашнє  завдання
  Підготуватися до інсценізації казки за визначеними групами (за бажанням учнів).
  Виконати малюнок до казки.   Слайд18.








Конспект уроку
з українського читання
у 2 класі
Підсумок за темою
«Українські народні казки»



                                                                                           

Тема. Підсумок за темою «Українські народні казки»
Мета: систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички учнів; виховувати любов  до народної творчості, книги; на матеріалі казок виховувати доброту,працелюбність,гостинність, дружелюбність, чесність.
Обладнання: малюнок Колобка,ілюстрації до казок, виставка книг (українських народних казок), маски героїв казок.
Хід уроку
І. Організація класу
                                    Ми завзяті подорожні,
                                    Сили в нас непереможні.
                                    Кажем правду, не жартуєм:
                                    В край казок ми помандруєм.
ІІ.Повідомлення теми і мети уроку
    -Сьогодні ми вирушимо у подорож країною Казок, де знайоме все, що вчили про українські народні казки, продовжимо навчатися читати за особами, відтворювати зміст прочитаного, характеризувати героїв, аналізувати їхні вчинки, вчитимемося бути хорошими людьми. А допомагатиме нам добрий і веселий герой казки. Хто він?
                                      Я-клубочок не простий,
                                      Я-клубочок чарівний,
                                      Я тобі допоможу,
                                      Ти за мною тепер йди
                                      І знання собі знайди. (Колобок)
ІІІ. Робота над матеріалом уроку
   1.Галявина «Загадкова».
       -Прикотився Колобок на галявину, де звірята ніяк не могли розгадати загадки. Допоможемо їм?
     Відгадування загадок про героїв із прочитаних казок.
     -В яких казках ми зустрічали цих героїв?
   2.Галявина «Скоромовок».
     -Покотився Колобок далі, через галявину Скоромовок. Давайте згадаємо , які скоромовки вивчили, і будемо вправлятися в їх вимовлянні (2 скоромовки).
   3.Галявина «Невідома».
     Відгадування кросворда.
1.      К  О  Л  О  С  О  К
2.     Р  У  К  А  В  И  Ч  К  А
3.     В  О  В  К    Т  А    К  О  З  Е  Н  Я  Т  А
4.     Р  І  П  К  А
5.     Л  И  С  И  Ц  Я    Т  А    Ї  Ж  А  К
1)    «От так Півник! От так молодець! Тепер треба тісто замісити та пироги спекти». («Колосок».)
2)    «Куди ми тебе пустимо, коли й так тісно?» («Рукавичка».)
3)    «Вовк підслухав як Коза співає». («Вовк та козенята».)
4)    «Іди, бабо, сюди,ріпку вирвати поможи». («Ріпка».)
5)    «А я оце саме хотів сказати, що біля старої вільхи виводок тетеревенят пасеться». («Лисиця та Їжак».)
-Якої казки в розділі не читали? Звідки ви  її знаєте?
-Прочитайте назву зупинки. («Казка».
4.Галявина «Прислів’я».
     1)Поєднавши відповідні частини, утворіть прислів’я. Прочитайте, поясніть їх зміст.
     Голова без розуму,…                                    …так і найдеш.
    Як підеш,…                                                      …той більше знає.
   Хто багато читає,…                                  …як ліхтар без свічки.
    2)Спробуйте прочитати ще й ці прислів’я і скажіть, головну думку яких казок вони передають?

        а розуму                              Казки                                       маленькі
                         багато                                   в них
      (Казки маленькі, а розуму в них багато.)

вигадка                  Казка                            зрозумій                             повчальне
                в ній                             та                              щось
 (Казка- вигадка, та в ній щось повчальне зрозумій.)
  -Прочитайте  прислівя  з наростаючим темпом.
  -Прочитайте на одному диханні.
ІV.Фізкультхвилинка
                                         Пташка високо літає,
                                         Зайчик весело стрибає,
                                         Тихо лис десь пробіжить,          
                                          Кабан під деревом сидить,
                                         Десь в барлозі спить ведмідь,
                                         Всіх звіряток цих любіть.
  5.Галявина «Добрих казок».
    Конкурс «З якої казки?»
  1) Гра «Закінчи речення».
     -«А прийду, Журавлику, а прийду, лебедику…»
      -«Ой ви, діточки, козеняточка…»
      -«Жили собі на світі двоє мишенят…»
      -«А хто тут, хто в цій рукавичці?»
  2)Діти називають казку за малюнками.
    Робота з виставкою книг українських  народних  казок.
  6.Галявина «Театральна».
  Робота в групах. Діти отримують завдання.
     І група. Інсценізація уривка з казки «Лисичка і Журавель» (прихід журавля до лисички).
     ІІ група. Підготувати  інсценізацію уривка казки «Колосок» (розмова мишенят і півника за столом).
     ІІІ група. Підготувати переказ уривка з казки «Рукавичка» від імені мишки-шкряботушки.
  V.Підсумок уроку.
  -Чи сподобалась вам подорож?
  7.Галявина «Клуб філософів».
    Гра «Мікрофон».
   -Казки, які ми читали, називаються народними тому, що … .
   -До якої казки підходить це прислів’я ? «Мудрим ніхто не вродився, а навчився.»
   -Казка «Вовк та козенята» вчить нас бути… .
   -Казка «Лисичка та Журавель» вчить нас бути… .
   -Нема  за що нероб і ледарів пирогами пригощати, тому що… .
   Висновок. Казка вчить, як на світі жить!
VІ. Домашнє завдання
   Продовжувати читати українські народні казки.

                                               









Презентація до української народної казки «Лисичка та Журавель»

Презентація до української  народної казки «Лисичка та Журавель»






Конспект уроку
з українського читання
Яке частування-таке й дякування
Українська народна казка
«Лисичка та Журавель»

                                                                                                                                                          

Тема. Яке частування- таке й дарування. Українська народна казка «Лисичка та Журавель»
Мета: вчити учнів свідомо і виразно читати казку; розвивати навички читання за особами, вміння виділяти в тексті дійових осіб, давати їм характеристику; виховувати бажання бути гостинними і порядними людьми.
Обладнання: малюнки героїв казки, презентація .
Хід уроку
І.Організаційний момент.
                              Нумо, діти, підведіться!
                              Всі приємно посміхніться.
                               Продзвенів уже дзвінок,
                              Починаємо урок.     Слайд 1.
  -Я бажаю вам бути уважними, старанними і обов’язково усміхненими.    Слайд 2.
ІІ.Мовна розминка.
 1.Подорож різними видами транспорту з імітуванням.
  -Діти, будьте уважні, ми зараз будемо подорожувати. Сядемо на пароплав і попливем морем. Ось ми допливаємо до пристані і кажемо:-у,-у,-у.   Слайд 3.
  А тепер пересядемо на поїзд і поїдемо поїздом:-чух, -чух,-чух.   Слайд 4.
  Добре було їхати поїздом, але захотілося нам пересісти на мотоцикл і поїхати далі:-р,-р,-р.   Слайд 5.
  Дуже захотілося на конику поскакати:-цок,-цок,-цок.   Слайд 6.
  Потім пересісти на велосипеди:-дзінь,-дзінь,-дзінь. Слайд 7.
  І так ми приїхали на урок.
 2.Гра «Слово навпаки».  Слайд 8.
  -Я читаю слово зліва направо, а ви мені-справа наліво.
  Куж, … , … ,(жук).
  Жув, … , … , (вуж).
  Риж, … , … , (жир).
  Абаж, … , … , (жаба).
  -Який звук є у кожному слові?
 3.Скоромовка.  Слайд 9.
  Жаба спала в жабуринні,
  Жук-під кущиком ожини.
 4. Поділ на слова і речення (робота з деформованим текстом).
  Робота в парах.
  Журавель Цевеликийгарнийптах.Віннагадуєлелеку.В гоньо гідов яши і
дзьоб. ряПі у ражувля ірес. Хіств,  часнати, говило і яши – рнічо.рилаК кінза -чуються чормини напір’їми.  
  -Як в народі називають журавлів?(Веселики).   Слайд 10.
  -Зробіть звуковий аналіз слова «журавель».
  -Чому кількість звуків і букв не збігається?
ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку.
  -Сьогодні ми прочитаємо казку, героєм якої є Журавель. А хто друга дійова особа-здогадаєтесь. Розгорніть книжку, прочитайте назву казки.
  -Чи дружать ці тварини?
  -Хто до кого прийшов у гості? Доведіть власну думку деталями ілюстрації.
  -Що свідчить про те, що це саме українська народна казка?
ІV.Опрацювання казки «Лисичка і Журавель».    Слайд 11.
  1.Словникова робота.    Слайд 12.
вгощу                                       навстоячки                             призволяйся   
гостину                                     розгнівалася                          погордувати
зазирати                                  запросини                              випорожнити
  -Які слова ви не зрозуміли?
 2.Читання казки учителем.
 3 .Перевірка сприймання казки учнями.
    -Хто першим із героїв казки запросив друга до себе в гості?
    -Чи добре вчинила Лисичка, що так негарно пригостила Журавля?
  -Як ви вважаєте, чи могла довго тривати дружба між Лисичкою і Журавлем?
  -Гостинність завжди була і є характерною рисою українців. Але чи можна назвати гостинними героїв цієї казки?
 V. Фізкультхвилинка (пісня з музичним супроводом).   Слайд 13.
                 Занадився журавель, журавель
                 До бабиних конопель, конопель.
                 Сякий, такий журавель,
                 Сякий, такий цибатий,
                 Сякий, такий довгоносий,
                 Сякий, такий довгоногий,
                 Сякий, такий виступає,
                 Конопельки все щипає.
  4.Читання казки учнями (ланцюжком, буксиром, мовчазне).  Слайд 14.
  5.Аналіз казки з елементами вибіркового читання.
  -Прочитайте у казці місця, де Лисичка і Журавель запрошують один одного до себе на гостину.  Слайд15.
  -На що сподівався кожен з них?
  -Прочитайте, яким було частування у Лисички?
  -Прочитайте, як пригощав Журавель. Про що це свідчить?
  -Розкажіть, чим закінчилася казка.
6.Розвиток діалогічного мовлення учнів.    Слайд16.
-Уявіть себе на місці героїв казки і розкажіть про себе від їх імені.
-Яка розмова могла б відбутися, коли Журавель прийшов у гості до Лисички?
 -Із чого б почав розмову гість?
 -Якими словами відповіла б Лисичка на привітання Журавля?
 -Що говорила б господиня, пригощаючи друга? Чи були ці слова щирими?
- Якими словами прощався Журавель із Лисичкою?
7.Інсценізація уривку казки.      Слайд 17.
8.Творча вправа (робота в парах).
-Продовжіть казку так, щоб Лисиця подружилася з Журавлем.
-Придумайте нову казку.
-Підберіть риси характеру Лисички і Журавля.
VІ.Підсумок уроку.
  Гра «Мікрофон».
   -Чого навчає нас ця казка?
 -Чи були Лисиця і Журавель справжніми друзями?
- З ким зі своїх друзів ви хотіли б помиритися після читання цієї казки?
VІІ.Домашнє завдання.
Уважно перечитати казку і перебудувати її так, щоб герої казки стали гостинними.   Слайд 18.


  





Конспект уроку з українського читання 1 клас Закріплення букви Т т . Діалогічне читання і розповідь казки «Котик і Півник»







Конспект уроку
з українського читання
1 клас
Закріплення букви Т т  .
Діалогічне читання і розповідь
казки «Котик і Півник»
                         

                                                                                      
Тема. Закріплення букви Т т у словах, реченнях, букварних текстах. Діалогічне читання і розповідь казки «Котик і Півник».
Мета: закріпити аналітико-синтетичні дії зі звуками[ т]-[т’], продовжити удосконалювати навички  читання слів з буквою Т т; виховувати інтерес до українських народних казок.
Обладнання:каса букв, малюнки півника і лисички
Хід уроку
І.Організаційний момент.
                              Любі діти, у наш клас
                              Завітали люди щирі.
                              Привітайте в добрий час
                              Гостей посмішкою й миром.
                              Ми вам раді, люди добрі
                              І вітаєм щиро вас!
                              І запрошуєм ласкаво
                              На урок у перший клас.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Розчитування з таблиці складів.
2.Мовна розминка. Повторення скоромовки:
                     Кіт котив коток по току.
                     Коток потрапив на лапку коту.
3.Чистомовка:
                     Та-та-та-гарна хатка у крота.
                     То-то-то-в ній дуже чисто.
                     Ту-ту-ту-тому й радісно коту.
                     Ти-ти-ти-на дуді дудіти.
                     Ті-ті-ті-підемо до нього в гості.
ІІІ. Закріплення навичок читання.
         1. Загадка:
                             Сторожем не служить,
                             А всіх рано будить. (Півник).
         2.Звуко-буквений аналіз слова-відгадки.
         3.Читання складів, слів.
         -Півник приніс чарівний колосок. Замість зерняток-склади. Прочитаємо їх: ко, лис, па,ти,то,мар,ток,сту,кві,міс. Утворимо з них слова: комар, листок, ступа,
квіти, місто.
        4.Читання речень, написаних на дошці друкованими літерами.
ІV.Фізкультхвилинка.  «Два півники»
                                 Два півники, два півники горох молотили,
                                 Дві курочки-чубатурочки до млина носили.
                                 Цап меле, цап меле, коза насипає,
                                 А маленьке козенятко на скрипочці грає.
V. Повідомлення теми уроку.
      1. Словникова робота.
Тарас                                                 Котик                                         вистава
Антон                                                 Півник                                       ставили
Наталка                                              Лиска                                        стукали
      -Чому слова першого стовпчика написані з великої букви?
      -Яке слово ІІІ стовпчика відповідає на питання що?
      -Чи були ви з батьками в театрі? Яку виставу дивилися? Що запам’ятали?
2.Підготовчі вправи до читання в особах.
     -Сьогодні ми теж побуваємо в театрі, тільки уявно. Розгорніть «Буквар» на сторінці 63, прочитайте назву і скажіть про кого буде вистава.
      -Саме на виставу нас запрошують діти, про яких піде мова в тексті.
3.Читання тексту «Котик і Півник» вчителем з Букваря.
    -Яку виставу ставили діти?
    -Прочитайте текст і скажіть, хто які ролі виконував у виставі.
4.Вибіркове читання.
   -Зачитайте слова Півника.
   -Знайдіть у тексті місце, де описується, що робила Лиска біля хатки, у якій мешкали Котик і Півник.
   -Чи знате ви таку казку?
   -Про кого в ній ідеться?
VІ. Фізкультхвилинка.
5.Перегляд мультфільму  «Котик і Півник».
6.Розповідь казки за ілюстраціями.
7.Інсценізація уривку казки.
8.Характеристика героїв казки.
9.Складання речення за схемою.
10.Придумайте історію «із шостим словом» вертоліт.
VІІ. Підсумок уроку. Гра «Мікрофон».
   -Що сподобалося вам на уроці? Чого навчилися?Чи хотіли б ви ще зіграти виставу?
   -Чого навчає нас ця казка?

                           








                                

Конспект уроку з українського читання 2 клас Хоч не пишно, аби затишно Українська народна казка «Рукавичка»







Конспект уроку
з українського читання
2 клас
Хоч не пишно, аби затишно
Українська народна казка
«Рукавичка»
                                                                                          
 
 Тема.  Хоч не пишно, аби затишно.Українська народна казка  «Рукавичка»
Мета. Ознайомити учнів з українською народною казкою Рукавичка; розвива-ти  навички читання тексту в особах, правильно інтонувати речення; вчити виділяти в тексті дійових осіб, розігрувати казку в ролях; формувати уміння усно переказувати казку.
Обладнання.  Запис казки,індивідуальні складові таблиці, карточки зі словами, малюнки до кросворда, малюнки тварин, ілюстрації до казок, макет рукавички, маски тварин.
Хід уроку
    І. Організаційний момент.
                                                    Всі зібрались на урок.
Кличе в подорож дзвінок.
А що ми будемо робити?
                                                    А що ми будемо читати?
                                                    Ви можете усі сказати,
       Як спробуєте ребус відгадати.
     (Відгадування ребуса Казка).
      Звучить запис мелодії, зявляється Казка (дівчинка в українському костюмі) і звертається до дітей:
     -Ви знаєте і любите мене. Я приходжу до вас з маминих і бабусиних вуст, з гарної книжки. Я веду вас у світ незвичайний і дивовижний. Народилася я в си-ву давнину, мої історії передавалися із уст в уста.
     -Хто ж складає казки?
     -За що ви любите казки?
     -Прочитайте слова з максимальною швидкістю в порядку зростання номерів. ((1)Казка-(2)вигадка, (3)та (4)в (5)ній (6)щось (7) повчальне (8)зрозумій.)
     -Повторіть по памяті вираз.
     -Поясніть, як ви його зрозуміли.
    ІІ. 1. Мовна розминка.
-А тепер проведемо груВпіймай звук”.
Квочка з курчатами
Качці з каченятами:
                                                          -Куд-куди
                                                          -На каруселі;
      Там, де коники веселі,
                                                           Кататися!..
  - Який звук упіймали?
     2.Фонетична зарядка.
  -Як кличе курчат курка?
  -А качка каченят?
  -А жаба жабенят?
  -Яка пісенька у півня?
   3.Розчитування:
       а) за таблицею складів;
       б) контроль швидкості читання.
  За 20 с учні повинні прочитати слова, надруковані на карточках.
каже                            кабан                        зайчик                              скраєчку
коли                             жабка                       вовчик                              собачка
кущі                              мишка                      лисичка                            сказав
куди                              братик                     сестричка                         іклан
  -Яка буква спільна для слів кожного стовпчика?
-Згадай казку 

Буква “ка” казки складає,
                                                    А тому у вас питає:
-Розкажіть ,в яких казках
                                                     Є герої з букви “ка”?
  -Діти, пригадайте казки або казкових героїв, в назвах яких є буква “ка”.
Казка прощається.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
  -Сьогодні на уроці ми прочитаємо ще одну казку. Дізнатися назву зможете, розгадавши загадковий кросворд. Пам’ятайте, усі слова кросворда починаються на букву “ка”. (Слова-відгадки: 1) корабель, 2)кавун, 3) кит, 4)книга, 5)квітка, 6)ковзани, 7)качка, 8)колосок, 9)кулька.)
  -Яку казку будемо читати?
  -Хто її автор?
ІV.Опрацювання казки  “Рукавичка”.
1.Слухання казки (в записі).
-Яких героїв казки ви запам’ятали?
-Де взялася у лісі рукавичка?
2.Словникова робота.
-Прочитайте слова, правильно наголошуючи.
шкряботушка                                              біжить
скрекотушка                                                де не взявся
побігайчик                                                   вилазить
сестричка                                                     суне
братик                                                           влізла
іклан                                                              плигає
набрідь                                                         прибіг
-Що об’єднує слова першого стовпчика?  А другого?
-Дочитай речення до кінця.
3.Повторне, мовчазне читання казки.
-Чи в повному об’ємі казка у підручнику?
-Якої частини немає?
4.Вибіркове читання.
-Прочитайте за порядком назви тваринок, що оселилися в рукавичці.
-Чому мишку названо шкряботушкою ?Кому лисичка-сестричка?
-Кого звірі вже не хотіли впускати? Прочитайте, чому.
-Скільки тварин поселилось у рукавичці?
5.Гра “Посели у рукавичку”.
(Малюнок рукавички, в яку можна запихати карточки із написаними першими складами назв тварин).
-За першим складом відгадайте тваринку. З дошки прочитайте, як її називають у казці і яку дію вона виконує. (За…(зайчик-побігайчик прибіг…)).
-Чому у мене залишилась карточка? Хто тут заховався?
-Чи можемо поселити у рукавичку собачку? Чому?
6.Фізкультхвилинка.
                               Сірий зайчик сів і жде,
                               Спритно вушками пряде.
                                Зимно зайчику сидіти-
                                Треба трошки пострибати:
                               Скік-скок, скік-скок, скік-скок,             
                                Пострибавши- відпочити.
7.Спостереження за мовою казки.
-Прочитайте початок казки.
-Як по-іншому  починаються казки? Переробіть початок.
-Доберіть слова,близькі за значенням до слів: іде (ходить, бреде, чимчикує), біжить (гониться,женеться, мчить), собака (пес), плигає (стрибає), лихо(біда, неприємність).
-Доберіть слова, протилежні за значенням ,до слів: влізла, мало, загубив, сидить, питає.
-Пригадайте, як закінчилась казка. Розкажіть її кінець.
-Розгляньте малюнки. Кого з героїв художник зобразив?
-Давайте продовжимо казку.Куди ж тварини пішли зимувати ?                                8. Інсценізація казки.
9.Робота в зошитах.
V. Підсумок уроку.
-Яку казку ми прочитали?
-Чого вона нас вчить?
-Послухайте віршик, який також називається Рукавичка, і скажіть, чому ж хлопчику не вдалося поселити когось у рукавичках.
                                       Вчора Галочка-сестричка
                                       Казку прочитала,
                                       Як у лісі рукавичка
                                       Звірам домом стала.
                                       Я покинув рукавичку
                                       За городом, там, де ліс,
                                       Та ні зайчик, ні лисичка,
                                       Й вовк у неї не заліз.
                                       Мабуть, дуже замала
                                       В мене рукавичка?!
                                       Взяв у мами зі стола,
                                      З ліжка - у сестрички.
                                      Рукавичок, мабуть, з п’ять
                                      В ліс відніс-
                                      Хай звірі сплять.
                                      Я не знаю, як було,
                                      Як у лісі сталось,
                                      А мені не повезло-
                                      Від усіх дісталось.
-Чому ж хлопчику дісталось? Що він не зрозумів?
VІ. Домашнє завдання.
Переказувати казку.