пʼятниця, 25 листопада 2016 р.







Конспект уроку
з українського читання
у 2 класі
Підсумок за темою
«Українські народні казки»



                                                                                           

Тема. Підсумок за темою «Українські народні казки»
Мета: систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички учнів; виховувати любов  до народної творчості, книги; на матеріалі казок виховувати доброту,працелюбність,гостинність, дружелюбність, чесність.
Обладнання: малюнок Колобка,ілюстрації до казок, виставка книг (українських народних казок), маски героїв казок.
Хід уроку
І. Організація класу
                                    Ми завзяті подорожні,
                                    Сили в нас непереможні.
                                    Кажем правду, не жартуєм:
                                    В край казок ми помандруєм.
ІІ.Повідомлення теми і мети уроку
    -Сьогодні ми вирушимо у подорож країною Казок, де знайоме все, що вчили про українські народні казки, продовжимо навчатися читати за особами, відтворювати зміст прочитаного, характеризувати героїв, аналізувати їхні вчинки, вчитимемося бути хорошими людьми. А допомагатиме нам добрий і веселий герой казки. Хто він?
                                      Я-клубочок не простий,
                                      Я-клубочок чарівний,
                                      Я тобі допоможу,
                                      Ти за мною тепер йди
                                      І знання собі знайди. (Колобок)
ІІІ. Робота над матеріалом уроку
   1.Галявина «Загадкова».
       -Прикотився Колобок на галявину, де звірята ніяк не могли розгадати загадки. Допоможемо їм?
     Відгадування загадок про героїв із прочитаних казок.
     -В яких казках ми зустрічали цих героїв?
   2.Галявина «Скоромовок».
     -Покотився Колобок далі, через галявину Скоромовок. Давайте згадаємо , які скоромовки вивчили, і будемо вправлятися в їх вимовлянні (2 скоромовки).
   3.Галявина «Невідома».
     Відгадування кросворда.
1.      К  О  Л  О  С  О  К
2.     Р  У  К  А  В  И  Ч  К  А
3.     В  О  В  К    Т  А    К  О  З  Е  Н  Я  Т  А
4.     Р  І  П  К  А
5.     Л  И  С  И  Ц  Я    Т  А    Ї  Ж  А  К
1)    «От так Півник! От так молодець! Тепер треба тісто замісити та пироги спекти». («Колосок».)
2)    «Куди ми тебе пустимо, коли й так тісно?» («Рукавичка».)
3)    «Вовк підслухав як Коза співає». («Вовк та козенята».)
4)    «Іди, бабо, сюди,ріпку вирвати поможи». («Ріпка».)
5)    «А я оце саме хотів сказати, що біля старої вільхи виводок тетеревенят пасеться». («Лисиця та Їжак».)
-Якої казки в розділі не читали? Звідки ви  її знаєте?
-Прочитайте назву зупинки. («Казка».
4.Галявина «Прислів’я».
     1)Поєднавши відповідні частини, утворіть прислів’я. Прочитайте, поясніть їх зміст.
     Голова без розуму,…                                    …так і найдеш.
    Як підеш,…                                                      …той більше знає.
   Хто багато читає,…                                  …як ліхтар без свічки.
    2)Спробуйте прочитати ще й ці прислів’я і скажіть, головну думку яких казок вони передають?

        а розуму                              Казки                                       маленькі
                         багато                                   в них
      (Казки маленькі, а розуму в них багато.)

вигадка                  Казка                            зрозумій                             повчальне
                в ній                             та                              щось
 (Казка- вигадка, та в ній щось повчальне зрозумій.)
  -Прочитайте  прислівя  з наростаючим темпом.
  -Прочитайте на одному диханні.
ІV.Фізкультхвилинка
                                         Пташка високо літає,
                                         Зайчик весело стрибає,
                                         Тихо лис десь пробіжить,          
                                          Кабан під деревом сидить,
                                         Десь в барлозі спить ведмідь,
                                         Всіх звіряток цих любіть.
  5.Галявина «Добрих казок».
    Конкурс «З якої казки?»
  1) Гра «Закінчи речення».
     -«А прийду, Журавлику, а прийду, лебедику…»
      -«Ой ви, діточки, козеняточка…»
      -«Жили собі на світі двоє мишенят…»
      -«А хто тут, хто в цій рукавичці?»
  2)Діти називають казку за малюнками.
    Робота з виставкою книг українських  народних  казок.
  6.Галявина «Театральна».
  Робота в групах. Діти отримують завдання.
     І група. Інсценізація уривка з казки «Лисичка і Журавель» (прихід журавля до лисички).
     ІІ група. Підготувати  інсценізацію уривка казки «Колосок» (розмова мишенят і півника за столом).
     ІІІ група. Підготувати переказ уривка з казки «Рукавичка» від імені мишки-шкряботушки.
  V.Підсумок уроку.
  -Чи сподобалась вам подорож?
  7.Галявина «Клуб філософів».
    Гра «Мікрофон».
   -Казки, які ми читали, називаються народними тому, що … .
   -До якої казки підходить це прислів’я ? «Мудрим ніхто не вродився, а навчився.»
   -Казка «Вовк та козенята» вчить нас бути… .
   -Казка «Лисичка та Журавель» вчить нас бути… .
   -Нема  за що нероб і ледарів пирогами пригощати, тому що… .
   Висновок. Казка вчить, як на світі жить!
VІ. Домашнє завдання
   Продовжувати читати українські народні казки.

                                               









Немає коментарів:

Дописати коментар