на
тему «Безпека вдома»
Тема уроку. Безпека вдома
Мета: навчити дітей
безпечної поведінки вдома; розказати, в яких місцях небезпечно гратися;
відпрацювати життєві навички, що сприяють збереженню життя і здоров’я.
Слайд 1.
Результати навчання
Наприкінці
заняття учні мають уміти:
-
продемонструвати
правильну розмову по телефону з незнайомцем;
-
назвати причини
пожежі;
-
пояснити, чим
небезпечні ігри на кухні, балконі, підвіконні, у підвалі, коморі;
-
показати предмети,
які можуть при необережності бути вдома небезпечними;
-
розказати правила
користування телевізором, комп’ютером, телефоном.
Обладнання і матеріали
-
костюми білочки,
миші, пташки,
-
малюнки предметів
домашнього вжитку ;
-
картки зі словами
«КУХНЯ», «БАЛКОН», «КОМІРЧИНА»,
-
малюнки «НІЖ,
ЗАПАЛЬНИЧКА, КНИГА, ОЛІВЦІ, ЛЯЛЬКА, СІРНИКИ, ЛЕГО, ПРАЛЬНИЙ ПОРОШОК, М’ЯКІ
ІГРАШКИ»,
-
маски звірят,
-
будиночок,
-
маленькі аркуші
за кількістю учнів,
-
презентація до
уроку,
-
мультфільм «Фокс
і Трот поспішають на допомогу».
Слайд 2
Хід уроку
І. Організаційний
момент.
Про безпеку власну
дбаєм.
Уроки вдумливо вивчаєм.
Знаєм правила ми з
«Не».
Пам'ять нас не підведе.
-
На цьому уроці я
вам бажаю показати свій розум, виявити активність, творчість і не втрачати
гарного настрою.
Гра
«Мікрофон».
Завершити речення «Я люблю свій дім
за те, що…»
Слайд 3
ІІ.
Оголошення теми і мети уроку.
-
Сьогодні на уроці
ми поговоримо про те, що можна робити вдома, якщо ви залишились наодинці. Як
можна розважитися, гратися, а чого треба остерігатися.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Сценка-танець
звіряток.
(Білочка, Миша і
Пташка виконують танок з парасольками і ховаються за ними.)
Білочка
Моя хатка це. Мій
дім.
Затишно і тепло в
нім.
Живуть білочки в
дуплі –
І дорослі, і
малі.
Миша
Моя хатка під
землею.
Живу в нірці я з
сім’єю.
Хоч і темно в
хаті нашій,
Та для нас вона
найкраща.
Пташка
Ми живемо у
гніздечку –
У траві чи на
вершечку.
Хоч дощ іде і
вітер свище,
Наша хатка
наймиліша.
Зробити висновок
- Для кожного найрідніший його дім.
2 . Розповідь учителя про дії дітей у
випадку телефонного дзвінка незнайомця.
3 . Сценка – діалог з незнайомцем по
телефону.
Слайд
4.
Виведення
основних правил спілкування телефоном з незнайомцями.
- А от як з
незнайомцем розмовляти по телефону, ми зараз повчимося.
Робота в парах (відпрацювати навички розмови з незнайомцем по телефону)
Об’єднати дітей у пари. Розподілити
ролі – один телефонує, інший відповідає. Розіграти діалог. Потім обмінятися
ролями.
4.Уривок із казки «Коза і семеро козенят» на сучасний лад.
Слайд 5
Вчитель.
Була собі кізонька біла,
Дуже симпатична і мила.
Мала вона семеро маляток,
Семеро чудових козеняток.
Коза (співає).
Мої діточки, козеняточка,
Ви найкращі у світі маляточка!
Я для вас, я для вас на базар піду,
Найсмачнішу капусточку вам знайду.
А ви вдома сидіть,
Двері міцно замкніть!
Вовчика сірого не пускайте!
Віддаю ключі вам, тримайте!
Козенятко
Добре, добре, добре, матусю!
Йди собі, за нас не хвилюйся!
Вовк (за дверима).
Пісня чується з квартири,
Голоси: один... чотири,
П'ять і шість, усього — сім!
Так пищать, що чути всім!
Козенята це маленькі,
Ще дурненькі, та... смачненькі!
Я козятинку люблю!
Зараз всіх їх половлю!
(Стукає.)
Козенятко.
Хто це стукає до нас?
Вовк.
Це електрик, дід Панас!
Козенятко.
Ми слухняні козенята
І не будем відчиняти.
Вовк.
Хто б подумав! От невдача!
Ну, зажди, м'ясце козяче!
Стукає знову
Козенятко.
Хто це стукає до нас?
Вовк.
Відчиніть, це Львівгаз.
Козенятко.
Нам матуся наказала,
Щоб дверей не відчиняли!
Козенятко.
Ми слухняні козенята
І не будем відчиняти!
Вовк.
Хто б подумав! Знов невдача!
Не дурне м'ясце козяче...
Стукає.
Козенятко.
Хто це стукає до нас?
Знову вовк? Чи Львівгаз?
Усі сміються.
Вовк.
Відчиніть, вам телеграма!
Козенятко.
Через двері зачитайте
Або маму зачекайте!
Вовк.
Ну й розумні козенята!
Що ж, читаю: ваша мати
На базарі щойно впала,
Ніжки дуже позбивала!
Ще й зламала кінчик рога.
їй потрібна допомога!
Козенятко.
Відчиняєм! Треба йти,
Мамі слід допомогти!
Вривається вовк.
Вовк.
Упіймались! Ну і ну!
Я усіх вас проковтну!
Козенятко.
Ой, рятуйте, нас!
Усі.
Матусю!!!
(Вовк бігає, ловить козенят, вони тікають, входить Коза.)
Коза.
Вовче, сірий лиходію!
Ти біди не заподіяв?!
Козенята мої милі,
Чи усі здорові й цілі?
Якщо скривдив козенят,
Дорогих моїх малят,
Заколю тебе рогами,
Затопчу тебе ногами!
Вовк.
Що ти, що ти?! Не кричи!
І ногами не топчи.
(Тікає.)
Вчитель.
Вовк утік,
Аж миготіли п'ятки!
Слухайтесь матусі, козенятка!
Хижакам-вовкам не довіряйте,
Мамину науку пам'ятайте!
Мама і навчить, і порятує,
Мама і смачненьким почастує!
(Коза дістає капусту.)
Мама — кращий друг малят,
Всіх малят, не тільки козенят!
-
Що слід було робити козенятам, щоб не
сталося лиха?
- Небезпечні ситуації можуть статися і вдома,
якщо не бути обережним.
Робота в групах (з’ясувати,
де у квартирі небезпечно і чому)
Слайд 6
-
Навіть у власному помешканні може статися небезпечна ситуація, якщо неправильно
вибирати місця для гри.
Об’єднати дітей у три групи. Кожній дати
карточку з одним із слів «КУХНЯ», «БАЛКОН», «КОМІРЧИНА». Діти обговорюють і дають варіанти відповідей.
1. На кухні небезпечно гратися, бо:
- можна отримати опіки,
- там є гострі предмети – виделки, ножі,
- є небезпека витоку газу,
- може бути ввімкнена побутова техніка.
2. На відкритому балконі, підвіконні не можна
гратися, бо:
- можна випасти,
- можна порізатися склом.
3. У комірчині небезпечно гратися, бо:
- може завалити речами, які там складені,
- можна поранитися,
- там можуть зберігатися небезпечні хімікати.
-А
де можна гратися?
ІV. Фізкультхвилинка (виконати рухливі вправи)
Слайд 7
Коли дзвонить незнайомий,
Щоб не сталося біди,
Не кажи, що сам удома,
Краще трубку поклади.
Стука в двері незнайомий,
Звісно, ти не панікуй.
Не пускай його додому
І батькам телефонуй.
-
Який висновок ви зробили з цього віршика? (Незнайому людину ні в якому разі не
можна впускати в будинок. )
5.Інформаційне повідомлення (формувати
корисні звички)
Щоб
людям було легко і комфортно жити, створено багато різних речей, які
допомагають у побуті. І щоб не сталося лиха, треба дотримуватися певних правил.
6.Мозковий штурм (розуміти
небезпеку від предметів побуту)
Слайди 8-18
Вчитель
показує зображення предмета, діти називають, чим він може бути небезпечний при
неправильному поводженні – можна отруїтися, порізатися, може вразити
струмом, спричинити пожежу.
( Виделки, ножиці, голки, скляний посуд,
запальнички, медикаменти, сірники, побутова хімія, пральний порошок, праска,
електронагрівачі, електродрель.)
Вивісити аркуш зі словами «НІЖ, ЗАПАЛЬНИЧКА,
КНИГА, ОЛІВЦІ, ЛЯЛЬКА, СІРНИКИ, ЛЕГО, ПРАЛЬНИЙ ПОРОШОК, М’ЯКІ ІГРАШКИ».
Діти
підходять до дошки і викреслюють те, з чим не можна гратися.
7.
Перегляд мультфільму « Фокс і Трот поспішають на допомогу»
-
Що спричинило пожежу?
-
Хто допоміг дітям врятуватися?
-
Чого навчає цей мультфільм?
8. Ваші розваги, якщо ви вдома.
Слайд 19
Бесіда.
-
Чим ви любите
займатися вдома?
-
В які ігри
граєте?
-
Які передачі
дивитесь по телевізору?
-
Чи довго сидите
за комп’ютером?
-
Чи є у вас
мобільний телефон?
-
Для чого ви його
використовуєте?
а) Розповідь
про телебачення, комп’ютер, телефон.
В кожній нашій оселі є…
От так дім – одне вікно.
Кожен день в вікні кіно.
(Телевізор.)
б) Учитись він допомагає,
Інформацію зберігає.
В ігри він з тобою грає.
З дисків музика лунає.
(Комп’ютер.)
в) Є у мене вірний друг,
Має він чудовий слух.
І говорить голосами
Моїх друзів тата й мами.
Як він зветься, хто нам
скаже?
( Телефон.)
8 .Практична
робота
(складання пам’ятки про користування телевізором, комп’ютером і
телефоном.)
Об’єднати дітей у групи. Роздати аркуші, де намальовані кружечки
зі словами ТЕЛЕВІЗОР, КОМП’ЮТЕР, ТЕЛЕФОН. Діти мають дописати до кожного
малюнка правило безпечного користування приладом.
9. Рольова гра «Викликаємо служби»
Слайди 20-24
Розігрування телефонних розмов, пов’язаних із викликом аварійних служб.
Наприклад:
- Алло, пожежна служба слухає! Повідомте, що трапилось
- Я, Петренко Іван. У нас сталася пожежа. За адресою: вул. Франківська, будинок
186, с. Веселе.
- Виклик прийнятий. Ти вдома сам?
- Так.
- Якщо можеш вийти, вийди на вулицю. Не хвилюйся, машина вже виїжджає.
- Дякую.
V.Підсумок уроку (закріпити отримані знання)
Робота з
таблицею
Слайди 25-26
- Що корисного для себе запам’ятали?
- Роздати кожному аркушик паперу. Запропонувати написати шкідливу звичку
чим недозволеним користувалися вдома і
викинути її разом з папірцем у смітничок.